Pınar Damar’ın katil zanlısı cinayeti anlattı

İstanbul Bağcılar’da Pınar Damar’ın ağaçlık alanda ölü bulunmasına ilişkin tutuklanan Metin Aydın’ın ağırlaştırılmış müebbet ve 4 yıldan 10 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Bakırköy 23. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Metin Aydın bulunduğu cezaevinden getirilirken Pınar Damar’ın ailesi ve taraf avukatları duruşma salonunda hazır bulundu.

Pınar Damar’ın kuzeniyle 7 yıldır dini nikâhlı evli olduklarını belirterek savunmasına başlayan Metin Aydın, öldürdüğü kadınla beş yıldır birlikte olduğu iddiasını ortaya attı:

– Eşim Nurgül, Pınar’la ilişkimi bilmiyordu ama iki defa mesajlarımızı yakalamıştı. Bizden şüpheleniyordu. Ben “Saçmalama biz kardeş gibiyiz” deyip onu ikna edip, geçiştirmiştim. Pınar, Nurgül ile birlikte olmamı kıskanıyordu.

– Olaydan önceki gece Pınar, Nurgül ve ben birlikteydik. Olay günü sosyal medyaya baktım ve Pınar’ın Ahmet isminde yeni bir kişiyi eklediğini gördüm. Ahmet’in sosyal medyasında paylaştığı mekana bakmak istedim. Mekanda Ahmet ile Pınar’ın alkol aldığını gördüm. Pınar’ı aradım, 3-4 dakika sonra bana dönerek, kız kardeşi ve arkadaşıyla birlikte olduğunu söyledi.

– Ben de kendisine ‘Ben senin nerede olduğunu biliyorum’ dedim. Bunun üzerine Pınar bana mahalleye gitmemi söyledi. Mekanın otoparkında bekledim, 20 dakika sonra çıktılar. Ben arabayla yaklaşınca Pınar arabama bindi. Midesinin ağrıdığını ve tuvaletinin geldiğini söyleyince aracı bir yere çektim.”

Duruşma sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Damar ailesinin avukatı Esin Yeşilırmak, “Savcı sanığın tasarlayarak öldürme suçundan ek savunmasının alınmasını istedi. Sanık haksız tahrik indirimi almak için Pınar’a iftira atıyor” dedi.

KATİL: ÇOK SEVDİĞİM BİR İNSANI KAYBETTİM

Pınar Damar’ın araçta kendisine “Sen kimsin, bana hesap soruyorsun? Git önce evdekini gönder” şeklinde çıkıştığını ve küfür ettiğini öne süren sanık Aydın, olay gecesi yaşananları şöyle anlattı:

– Pınar sarhoştu, bir saat dolaştık. Mahalleye dönüş yaptık. Bana küfür ederken, seyir halindeydim. Sinirlerime hakim olamadım, tokat attım. Tokat atmam üzerine daha da agresifleşti. Daha fazla hakaret etti. Bir anda boğazını sıktım. Baygınlık geçirdi. Çok düşük süratle gidiyordum. 5-10 dakika geçince alkolün etkisiyle uyuduğunu düşündüm. Uyandırmaya çalıştım. Aracı sağa çekince, kontrol ettim ve öldüğünü o an anladım.

Üye hakimin, “Arabayı kullanırken, nasıl boğdun? Tek elle mi boğdun?” sorusuna sanık Aydın, “Tek elimle önce sıktım. İki elimle sıkarken araba durmuştu. Kısa sürede nasıl olduğunu anlamadım. Sıkma eylemimin ne kadar sürdüğünü bilmiyorum. Dünyam başıma yıkıldı. Çok sevdiğim bir insanı kaybettim. İstemeden oldu. Öldürme niyetim yoktu. Anlık sinirle oldu. Araçla oradan oraya dolandım. Sinirle eşyaları attım. Bilinçsiz şekilde Pınar’ı yol kenarına bıraktım.” karşılığını verdi.

KENDİNDE DEĞİLMİŞ!

Mahkeme Başkanı’nın, Pınar Damar’ın yol kenarında bırakılmadığını söylemesi üzerine sanık Aydın, “Bilmiyorum, kendimde değildim.” dedi.

Başkan’ın, Damar’da bulunan cinsel saldırıya ait delillerin, sanıktan alınan örneklerle uyuştuğunu söylemesi üzerine Aydın, “Böyle bir şey olamaz. Mümkün değil. Bu suçlamaları kabul etmiyorum.” diye konuştu.

Sanık Aydın, Adli Tıp Kurumunda Damar’ın cenazesini beklemesine ilişkin de “Öldüğünü kabullenemediğim için son bir kez görmek için bekledim. Polisler gelip aldı.” ifadelerini kullandı.

“BU TÜR CANİLER SERBEST BIRAKILMASIN”

Damar’ın babası Mustafa Damar, bu tür canilerin serbest bırakılmaması gerektiğini belirterek, sanıktan şikayetçi oldu.

Kezban Bahar Damar, kardeşi ile sanık arasında ilişki olmadığını ifade ederek, şunları dile getirdi:

“Aralarında ağabey kardeş ilişkisi vardı. Benimle de aynıydı. Sanık eşiyle birlikte bize gelirdi. Sanık bize ‘Siz benim kardeşimsiniz.’ derdi. Ne olduysa o gün oldu. Olay günü, Pınar’a ulaşamayınca Nurgül ile Metin’i aradım. Metin, bilmiyormuş gibi davrandı. Sanık, Pınar’ın Ahmet ile görüştüğünü bildiği için Ahmet’i takibe almış. Metin ile beraber kayıp başvurusunda bulunduk.”

Tanık Nurgül Damar, Metin Aydın ile 7 yıldır imam nikahıyla yaşadığını belirterek, “Pınar ile evlerimiz yakındı. Metin ile Pınar’ın ilişkisinden haberim yok. Hiçbir zaman böyle bir şeyden şüphelenmedim, kıskançlık yapmadım. Metin’in telefonunu şifreliydi, hiç karıştırmadım. Olay günü gece eve geldi, yattı.” savunmasını yaptı.

Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir