Bu 4 Altcoin Yatırımcısı Haftaya Tetikte Olmalı: Satış Gelebilir!

Kripto para piyasasının önemli etkinliklerinden birisi de token-unlock olaylarıdır. Yatırımcılar ve traderlar bu etkinlikleri yakında takip eder. Çünkü token-unlock’ın bir tokenin piyasadaki likiditesini etkileme potansiyeli vardır. Token kilitlerinin açılmasıyla artan arz, yatırımcıların token alıp satmasını kolaylaştırabilir, ancak aynı zamanda fiyat kaymalarına ve büyük alım satımların gerçekleştirilmesinde zorluklara da yol açabilir. Önümüzdeki günlerde token kilidi açacak 4 altcoin dikkatleri çekiyor.

Bu token-unlock etkinliklerine dikkat edin: PIXEL, PYTH, AVAX ve ID

Kilitli tokenların piyasaya sürülmesi, yatırımcıların yeni mevcut tokenlara tepki göstermesi nedeniyle fiyat oynaklıklarına neden olabilir. Piyasa koşullarına ve yatırımcı duyarlılığına bağlı olarak ilgili altcoin fiyatının önemli dalgalanmalar yaşaması mümkün. Pixels ekosistemi, 19 Mayıs Pazar gününden itibaren 54,37 milyon PIXEL tokenını kullanıma açacak. Bu dolaşımdaki arzın %7,05’ini oluşturuyor. Ayrıca bu tokenlar, mevcut seviyelerde 19,02 milyon dolar değerinde.

Pyth, dizideki en hacimli kilit açma işlemine sahip. Önümüzdeki Pazartesi günü, 20 Mayıs’ta, 906,09 milyon dolar değerinde 2,13 milyar PYTH tokenının kilidini açacak. Bu tokenlar dolaşımdaki arzın %141,67’sini oluşturuyor. Avalanche ağı, 22 Mayıs Çarşamba günü 9,54 milyon AVAX tokeninin kilidini açacak. 329 milyon dolar değerindeki bu tokenler, dolaşımdaki arzın %2,49’unu oluşturuyor. Space ID de 22 Mayıs Çarşamba günü 18,49 milyon ID token’ni piyasaya sürecek. Bu miktar 13,21 milyon dolar değerinde ve dolaşımdaki arzın %4,29’unu oluşturuyor.

Bugün token kilidi açacak altcoin projeleri

Bu arada, bu hafta sonu dikkat etmeniz gereken birkaç token-unlock etkinliği daha var. Bunlar arasında Manta Network, 18 Mayıs Cumartesi günü 10,40 milyon dolar değerinde ve ağın dolaşımdaki arzının %2,66’sını oluşturan 6,67 milyon MANTA tokenının kilidini açacak. Aynı gün Oasis Network, 14,82 milyon dolar değerinde 171 milyon ROSE tokenı piyasaya sürecek. Bu da dolaşımdaki arzın %2,54’ünü oluşturuyor.

Tonken-unlock etkinlikleri ve piyasa etkileri

Token kilitlerinin açılması düşüş katalizörü olarak görülse de, doğru yapılandırılmış token kilit açma programlarının bir projenin uzun vadeli sürdürülebilirliğini destekleyebileceğini belirtmek gerekiyor. Projenin kilometre taşları ve geliştirme ilerlemesiyle uyumlu stratejik token-unlock‘ların ekip üyelerini teşvik etmesi ve ekosistemin büyümesine katkı sağlaması da mümkün. Bununla birlikte, piyasada miktarı artan bir varlığın değerinin düşeceğini de unutmamak gerekiyor. Bu yüzden, yatırımcıların önemli miktarda tokenin kilidini açacak bu altcoin’leri yakında izlemesinde fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx