Piyasalarda hareketlilik sürüyor! İşte altın ve dolarda son durum

Hazine ve Maliye Bakanlığına Mehmet Şimşek’in atanmasından sonra en çok konuşulan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanlığına yapılacak atama olurken; Hafize Gaye Erkan’ın ismi öne çıkıyordu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla, TCMB Başkanlığına Gaye Erkan getirildi ve TCMB’nin ilk kadın başkanı oldu. Bu değişiklik piyasalardaki fiyatlamalarda da bulunurken, bundan sonraki süreçte ekonomi politikasındaki uygulamalarda neler yapılacağı ve TCMB’nin ilk toplantısındaki adımı yakından takip edilecek.

Ayrıca Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığına getirildi.

DOLARDAKİ HAREKETLİLİK SÜRÜYOR

Döviz kurunda hareketlilik devam ediyor. Dolar/TL, bugün sabahın erken saatlerinde 23.64, euro/TL ise 25,73 seviyelerini görerek tarihi seviyelere yükseldi.

Dolar/TL, 14 Mayıs seçimlerinden önce 19,57, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunun yapıldığı 28 Mayıs’tan önce ise 19,97 seviyesindeydi.

GRAM ALTINA DOLAR DESTEĞİ

Altının gram fiyatı, dolarTL’deki yükselişin desteğiyle tüm zamanların en yüksek seviyesini 1494 TL’ye taşıdı. Ons altının ve dolar/TL’nin fiyatına göre hesaplanan gram altın, saat 09.11 itibarıyla yüzde 1,54 oranında artışla 1483 TL’de alıcı buldu.

Altının ons fiyatında yatay bir seyir izlenirken; şu sıralarda yüzde 0,04 oranında düşerken 1964 dolarda işlem görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir