Mucize kurtuluş: Düşen uçaktaki 4 çocuk 40 gün sonra bulundu

Kolombiya’da, bir mucize gerçekleşti. Ülkede 1 Mayıs’ta içindeki 7 kişiyle kaybolan ve 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki 4 çocuk sağ olarak bulundu.

Kolombiya Cumhurbaşkanı Gustavo Petro, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Tüm ülke için büyük sevinç! 40 gün önce Kolombiya ormanlarında kaybolan 4 çocuk sağ bulundu” ifadesini kullandı.

Haftalardır çocukların sağ bulunması için yoğun bir arama faaliyeti yürüten Ordu, haberi “Mucize” olarak duyurdu.

Açıklamada, 4 kardeşin Caqueta yönetim belgesine bağlı ormanlıkta yerlerinin tespit edildiği kaydedilerek, “Mucize, Mucize, Mucize” ifadesine yer verildi.

Askeri personel tarafından bulunan çocukların sağlık durumlarının ise “sıvı kaybı” ve “böcek ısırığı” kaynaklı sorunlar olduğu bildirildi.

Yetkililerin kardeşlerle ilgili 18 Mayıs’taki açıklamasında, çocukların sağ bulunduğu belirtilmiş ancak akıbeti doğrulanamamıştı.

Kurtulanlar içinde 11 aylık bir bebeğin de olduğu bilgisi paylaşıldı.

Ülkenin güneyindeki ormanlarda 17 Mayıs’ta enkazı bulunan küçük uçaktaki diğer 4 kişinin ise cesedi tespit edilmişti.

Guaviare yönetim bölgesine bağlı San Jose kentinde düştüğü sanılan HK 2803 numaralı küçük uçakta 7 kişinin bulunduğu belirtilmişti.

Yerel medyaya göre, kardeşlerden en büyüğü küçük kardeşlerini hayatta tutabilmek için ormanda geçici bir sığınak kurmuştu.

Arama kurtarma ekipleri de, çocukların hayatta kalmak için yedikleri meyvelerin çöpleri ile bitkilerden yapılan sığınaklar keşfetmiş, çocukların kullanabilmesi için de havadan çeşitli yardım malzemeleri atılmıştı.

Uçak kazası sonrası kaybolan çocuklar için dualar edilmiş ve mumlar yakılmıştı.

Kaybolan çocukların bulunması için ordu seferber edilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir