Hasan Bitmez vefat etti

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez önceki gün Meclis’te konuştuğu sırada fenelaştı.

Bitmez’e ilk müdahaleyi İYİ Parti Milletvekili Turhan Çömez yaptı.

Çömez’in kalp masajı yaptığı Bitmez, Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

İlk müdahalede iki kapalı damarı açılamayan Bitmez’in sağlık durumunun kritik olduğu açıklanmıştı. SP’li vekil 53 yaşında hayatını kaybetti.

Dışişleri Bakanlığı bütçesi üzerinde konuşan Bitmez, AKP’nin İsrail politikalarını eleştirdi ve ‘’İsrail’e sonsuz aşkınız var” diyerek Mehmet Akif Ersoy’un, “Enseden aslan kesilmek, cepheden yaltak kedi/ Müslümanlık böyle zillet görmedi!” dizelerini okudu.

“İsrail’in attığı her bombada iktidarın katkısı var” diyen Bitmez, Sezai Karakoç’un ‘’Tarihin azabından kurtulsalar, Allah’ın gazabından kurtulamayacaklar” şiirindeki dizeleri de okudu.

Genel Kurul’u selamlayarak konuşmasını bitiren Bitmez, kürsüden ayrılacağı sırada fenalaşarak yere yığıldı.

İLK MÜDAHALEYİ TURAN ÇÖMEZ YAPTI

Milletvekilleri, Bitmez’in yardımına koştu. İYİ Parti Balıkesir Milletvekili Op. Dr. Turhan Çömez, Hasan Bitmez’e ilk müdahalede bulundu. Ardından Meclis doktorları, Genel Kurul salonuna girerek, Bitmez’e müdahale etti.

Bitmez’e, bir süre kalp masajı yapıldı. Bitmez, Meclis’teki ilk müdahalesinin ardından ambulans ile Bilkent Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı.

AKP’LİLERDEN ÇİRKİN SÖZLER: ALLAH’IN GAZABI BÖYLE OLUR İŞTE

Bitmez’in fenalaştığı sırada AKP’li vekillerin bulunduğu sıralardan “Allah’ın gazabı böyle olur işte” olur sesleri geldi. Bu sözler tutanaklara da yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx