Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan balkon konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs seçimlerinin ardından Ankara’da Ak Parti Genel Merkezi’nde vatandaşlara karşı balkon konuşması yapıyor.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Ülkemiz 14 Mayıs seçimleriyle bir demokrasi şölenini daha alnının akıyla tamamlamıştır.

Bu sevdalıların buluşması, bütün bu maratonun neticesini bu akşam sizlerle yaşıyoruz. Birileri mutfakta biz de balkonda.

Kesin sonuçlar belli olmamakla beraber açık ara önde bulunuyoruz

En büyük teşekkürü rekor katılımla sandık başına giderek tercihi sandığa yansıtan vatandaşlarımın her birine ediyorum. Seçimde tercihini bizden, AK Parti’den, Cumhur İttifakı’ndan kullanan kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Kazanan seçim tablolarının göstereceği oranların ötesinde ülkemiz olmuştur, milletimiz olmuştur. Türkiye milli iradenin üstünlüğüne olan bağlığıyla, vatandaşların siyasi tercihlerindeki özgürlüğüyle dünyada önde gelen demokrasilerinden olduğu bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu gerçeği seçimlere katılım ile gösterdik. Kayda değer hiçbir üzüntü verici olan yaşanmadan bu seçimi tamamladık. CHP yöneticileri ve bazı belediye başkanlarının tamamen kendi iç hesaplaşmalarının ürünü fevaranları bu gerçeği değiştirmiyor. Ülkemiz hem siyasi hak ve özgürlüklerin kullanımı hem de seçim sisteminin güvenilirliğiyle dünyada örnek olacak bir sisteme sahiptir. Biz siyasi hayatımız boyunca istisnasız milli iradenin kararına saygı duyduk. Bu seçimde de saygı duyuyoruz. Bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız.”

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir