Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat: Kurucusu Coin Satıyor!

Bazı özel cüzdanlardaki yüksek token yoğunluğu, çeşitli altcoin projelerinde her zaman bir endişe kaynağı oldu. Bazı anlaşmazlıklar nedeniyle projeden ayrılan Evmos kurucu ortağının tokenları sattığına yönelik iddialar var. Bu da topluluk üyeleri arasında paniğe neden oldu.

Kurucu ortak, şimdiye kadar 144.000 Evmos token sattı!

Evmos, Cosmos ekosistemine dayanan bir Ethereum Sanal Makinesi (EVM) projesi. Web3 veri analizine göre, kurucu ortak Jessica 30 Nisan’dan bu yana 144.000’den fazla token sattı. Ancak, merkezi olmayan borsa (DEX) Osmosis’te satılan 9,4 milyon Evmos’tan, kurucu ortağın satışı, zaman diliminde satılan toplam tokenlerin yalnızca %1,5’ini oluşturuyor. Uzmanlara göre, satış baskısının geri kalanı, muhtemelen kurucu ortağın faaliyetleri nedeniyle panikleyen topluluktan kaynaklanıyor.

Kaynak: Twitter

Bir Twitter başlığında Evmos ekibi, ayrılan bir kurucu ortağın 34 milyondan fazla token içeren bir cüzdandan satış yaptığını doğruladı. Yazının yazıldığı sırada, kurucu ortağın elindeki varlık 4,9 milyon doların üzerindeydi.

Kaynak: Mintscan

Topluluk hayal kırıklığına uğradı, altcoin fiyatı düştü!

Bu arada, altcoin projesinin ekibi kurucu ortağın adını vermedi. Ancak konu başlığında paylaşılan bir GitHub bağlantısından Akash Khosla’dan bahsettikleri anlaşılıyor. Bu bağlamda Evmos şunları yazdı:

Tokenları Evmos Vakfı’na geri aktarmak için bu kişiyle aktif olarak çalışıyoruz. Bu, önümüzdeki hafta şeffaflık girişimi planımızla şimdi ve önümüzdeki günlerde aktif olarak ele almak istediğimiz topluluk tarafından gündeme getirilen endişelerden sadece biri.

Bu arada, Khosla’nın satışları Evmos’un token fiyatında keskin bir düşüşle aynı zamana denk geldi. Evmos’un değeri, Mayıs ayında %50’den fazla düşerek ayın başında 0,30 dolarken şimdi 0,14 dolara geriledi. Evmos ekibi, Khosla’nın “operasyonel uyumsuzluk ve hesap verebilirlik konusundaki anlaşmazlıklar” nedeniyle projeden ayrıldığını belirtti. Ayrıca Evmos ekibi, Khosla’nın cüzdanının Evmos ağındaki en büyük delege olmaya devam ettiğini kaydetti. Şu anda 11,5 milyon (1,6 milyon dolar) token stake ettiğini söyledi.

Bununla birlikte, hayal kırıklığına uğramış bir topluluk üyesi Twitter’da şunları dile getirdi:

Vay canına. Belki de ilk etapta bir kurucu ortağa 34 milyon token vermemeniz gerekiyordur, ha? Bunu önlemek için iyi bir yol olabilirdi. Önce hatalı bir lansman yapıldı. Bazı airdrop alıcıları talepte bulunamazken diğerleri çılgın bir APR’nin tadını çıkardı. Şimdi de buna tanık oluyoruz. Cosmos L1’lerin kriptoekonomi ve insan doğası hakkında öğrenecekleri çok şey var.

EVMOS tokenı, basın saatine göre son 24 saat içinde yaklaşık %6,57 düşüşle 0,1407 dolardan işlem görüyor.

EVMOS günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir