Yerle bir olan Antakya sokaklarında ‘Hatıran Yeter’ şarkısını söyledi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay’da eski Antakya evlerinin bulunduğu Gazipaşa Caddesi’nde gitar çalıp müzisyenlik yapan Cem Demirel’in Harbiye Mahallesi’ndeki evi de ağır hasar aldı. Ailesinden kayıplar veren Demirel, Antakya’yı terk etmeyip çadırda yaşamaya başladı. Bir süre sonra sokaklara dönüp, Ferdi Tayfur’un ‘Hatıran Yeter’ adlı şarkıyı seslendiren Demirel, bir de video hazırladı. Enkaza dönen sokaklar ile depremden önceki hareketli sokakları bir araya getiren Demirel, videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

“BERABER ŞARKILAR SÖYLEDİĞİMİZ İNSANLARIN ÇOĞU HAYATTA DEĞİL”

Depremlerden önce neredeyse her gün aynı sokakta müzisyenlik yaptığını söyleyen Cem Demirel, “Her akşam şarkılar söylerdim, Antakya’nın insanları da bana eşlik ederdi. Bazı şarkılarda hüzünlenip, bazılarında ise hep beraber eğlenirdik. Çok da güzeldi ama artık medeniyetimiz yok oldu. Umuyorum ki en kısa zamanda toparlanacağız ve ayağa kalkacağız. Depremde kuzenimi ve oğlunu kaybettim. Bir sürü arkadaşım, dostum yaşamını yitirdi. Şarkılar söylediğim sokakta sevdiğim, tanıdığım insanlar vardı onlar da hayatını kaybetti. Beraber şarkılar söylediğimiz insanların çoğu şu an hayatta değil. Duygularımı, acılarımı kelimelere dökmek zor oluyor, tarif edemiyorum. Ben de bir şarkı ile tarif etmek istedim. Burayı bırakmak istemiyorum. Durum içler acısı” dedi.

“ESKİDEN BURALAR ÇOK CANLIYDI”

Antakya sokaklarında çok sayıda hatırası olduğunu belirten Demirel, “Deprem sürecinde yardımlarını, desteklerini sunan herkese teşekkür ederim. Bu deprem 11 kentte yaşandı, en çok da Hatay’ı etkiledi. Eskiden buralar çok canlıydı, bütün gençler buradaydı. Bu sokakta kentin kalbi atıyordu. Bu sokakların eski halini, eski şehrimi görmek istiyorum” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir