Windows 10 21H2 Desteği Haziran Ayında Sonlanıyor

Microsoft, Windows 10 21H2 sürümünün önümüzdeki haziran ayında hizmet sonuna ulaşacağını bildirdi.

Bu destek kesintisi Windows 10 Home, Pro, Pro Education ve Pro for Workstations sürümlerini içeriyor. Şirket, 14 Mart’ta yaptığı duyuruda, bu sürümlerin 13 Haziran 2023 tarihinden sonra güvenlik güncellemesi almayacağını duyurdu.

Bu tarihten sonra Microsoft Destek ile iletişime geçen kullanıcıların, destek alabilmeleri için cihazlarını Windows 10’un en son sürümüne güncellemeleri ya da Windows 11’e yükseltmeleri gerekecek.

Hizmet sonu tarihinden sonra, Home ve Pro sürümlerini çalıştıran Windows 10 21H2 cihazları, yakın zamanda keşfedilen güvenlik tehditleri için hata düzeltmeleri ve yamalar içeren güvenlik ve aylık kalite güncellemeleri almayacak.

Microsoft, kullanıcılar için desteği sona eren veya bu yılın sonunda kullanımdan kaldırılacak olan tüm ürünlerin tam listesini de paylaştı.

Şirket ayrıca, ” Windows Update, korumalı ve üretken kalmanıza yardımcı olmak için, Windows 10 tüketici cihazları ve hizmetin sona erdiği veya ulaşmasından sonraki birkaç ay içinde olan yönetilmeyen iş cihazları için otomatik olarak bir özellik güncellemesi başlatacak.” uyarısında bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir