Ünlü oyuncu Joe Turkel 94 yaşında hayatını kaybetti

Cinnet (The Shining) ve Bıçak Sırtı (Blade Runner) üzere sinemalardaki rolleriyle tanınan Joe Turkel, California’daki St. John Hastanesinde hayatını kaybetti. Tukel mesleği boyunca 140’tan fazla üretimde rol almıştı.

Yönetmen Stanley Kubrick ile Son Darbe (The Killing), Zafer Yolları (Paths of Glory) ve Cinnet (The Shining) olmak üzere üç ikonik sinemada rol alan Joe Turkel 94 yaşında hayatını kaybetti.

1927’de Brooklyn’de doğan Turkel, 17 yaşında orduya katıldı ve 2. Dünya Savaşı sırasında Avrupa’da misyon yaptı. Bir yıl sonra, oyunculuk yapmak için California’ya taşındı ve birinci kere 1949’da “City Across the River”da rol aldı.

Turkel, 40 yıllık mesleği boyunca Macera Gemisi (The Sand Pebbles) ve Sevgililer Günü Katliamı üzere sinemalarda rol aldı. Son sineması 1990’da Ayın Karanlık Yüzü (The Dark Side of the Moon) oldu. Ayrıyeten pek çok televizyon dizisinde yer aldı.

The Post’un haberine nazaran, vefatından evvel “Başarının Sefaleti” isimli bir anı kitabını tamamladı. Kitabın bu yıl içinde ailesi tarafından yayınlanması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.