Son Dakika: Galatasaray Başkanı Burak Elmas konuşuyor! Seçimde aday olacak mı? Canlı aktarıyoruz…

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Nef Stadyumu Basın Toplantı Odası’nda sarı kırmızılı kulübün gündemine dair açıklamalarda bulunuyor.

Burak Elmas’ın açıklamalarını canlı aktarıyoruz:

“ADAY DEĞİLİM”

Ümit ediyorum ki başkan olarak karşınıza son çıkışım. Herkesin speküle ettiği konuyu baştan netleştireyim; 30 Nisan’daki seçimde aday değildim, 11 Haziran’daki seçimde de aday değilim. Bu iki seçimle ilgili soranlara daha önce söylememe rağmen spekülasyonlar yapıldı. Bunların önün kapatmak için söylemek istedim.

Son yapılan divan kurulu toplantısındaki bazı konuşmalara cevzp vermek istiyorum. Kapalı kapılar ardında konuşulan çirkinliklerle mücadele ettiğimizi belirtmek isterim. Galatasaray’ı birleştirmek, mali ve manevi olarak ayağa kaldırmak için zorlu bir dönemde görev aldık. Kısa görev süremizde Galatasaray’ın geleceğini etkileyecek hamleler yaptık. Hatalarımız oldu ama stratejimizi değiştirmedik.

Galatasaray’ın mali açıdan bir düzlüğe çıkması, borcunu ödeyen ilk büyük kulüp olması için mali ve yönetsel açıdan ciddi hamlelerimiz oldu. Bunlardan ilki futbol şubesindeki takım maliyeti oldu. Geldiğimizde 50 milyon euro olan maliyet bu sezon başında 27 milyon euroya indi. Kiralık oyunculardan çıkarak, yüksek maliyetli oyuncuları göndererek bu maliyeti düşürdük. 85 milyon TL vadesi geçmiş borç ödedik. 21 milyon TL vadesi geçmiş borçlardan indirim aldık. Açılan borçlarda 16 milyon TL indirim alarak uzlaşmaya gitik. Gayrimenkullerimizle ilgili projeler yaptık. Uzun zamandır süren ve bir türlü halledilemeyen Galatasaray Adası’nı hukuki davaları takip ederek tekrar ait olduğu gibi kulübümüzün mülkiyetine kazandırdık.

Kemerburgaz projesinin gerekli izinlerini aldık, yeni gelen yönetim onayı çıkmış bu projeye başlayabilecektir. Ayrıca Galatasaray’ın borçlarını ödeyebilecek proje olan Florya için Emlak Konut’la bizim arazimizin 3 katı olan bir arsayı satın almak için anlaştık. Bunların hepsi Galatasaray’ın geleceği için çok önemli hamlelerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.