Sarıyer’de silahla ağzından vurulan bayan hastaneye kaldırıldı

İstanbul’un Sarıyer ilçesi Çayırbaşı Mahallesi’nde eltiler ortasında kıskançlık yüzünden tartışma yaşandı.

İHA’nın haberine nazaran; Tartışmanın hengameye dönüşmesi üzerine Sevtap G. belinden çıkardığı tabancayı Ece Erdoğan’ın ağzına soktu.

Silahla ağzından vuruldu

Saniyeler sonra silahı ateşleyen Sevtap G., eltisini vurduktan sonra tabancayı yere atıp, koşarak kayıplara karıştı.

Etraftakilerin ihbarıyla olay yerine sıhhat grupları ve polis sevk edildi. İhbar üzerine olay kısa müddette olay yerine gelen Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü takımları, toplanan kalabalığı dağıttıktan sonra etrafta güvenlik tedbiri aldı.

Hayati tehlikeyi atlattı

Akabinde ağır yaralı bayan sıhhat takımlarının birinci müdahalesinin akabinde ambulansla Seyrantepe Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaralı Ece Erdoğan’ın ameliyat edildiği ve hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi.

“Ben ondan daha güzelim diye oldu”

Erdoğan’ın polise verdiği sözünde “Bunların hepsi ben ondan daha güzelim diye oldu. Hem beni kıskanıyor, hem de öldürmek istedi. Bana küfür ve hakaret ederek silah çekti. Silahı almak istediğimde ateş açtı. Kurşun yanağıma saplandı. Beni kıskandığı için daima bana saldırıyordu” dediği öğrenildi.

Öte yandan, olay yerinde çalışma yapan polis grupları, olayda kullanılan tabancayı yapılan inceleme sonrasında ele geçirdi.

Kovanın da kanıt torbasına konulması sonrasında çalışmaları sürdüren Sarıyer polisi, eltisini vuran Sevtap G.’yi Kağıthane’de kıskıvrak yakaladı.

Tutuklandı

Gözaltına alınan bayan, sözünün alınmasının akabinde “kasten yaralama” hatasından isimli süreç yapılarak adliyeye sevk edildi. Saldırgan elti, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.