Şamil Tayyar: Çocuğu üzerine yemin etsin, siyaseti bırakırım

AK Parti Merkez Karar ve İdare Şurası üyesi Şamil Tayyar, Gaziantep’te Islahiye Belediyesi’nin taşocağını kaçak çalıştırdığını tespit eden ve cürüm duyurusunda bulunduktan sonra misyondan alınan orman işletme şefi Ümran Pınar’la ilgili açıklama yaptı.

“Pınar, Islahiye Belediye Lideri Kemal Vural’ın kendisini benimle tehdit ettiğini söylemiş. Bir anda kendimi tarafı olmadığım bir konunun ortasında buldum. Yazıp çizen gazeteciler de arayıp sormadı. Zira bildikleri karşılık işlerine gelmiyordu” diyen Tayyar, toplumsal medya paylaşımında şu tabirleri kullandı:

“Ümran Pınar, 14 Haziran’da arayıp kelam konusu iddiayı anlattı, ilçeden ayrılmak istediğini söyledi. Konudan bu formda haberdar oldum. Özetle dedim ki;

– Beni kimse aramadı, birinci sefer sizden duyuyorum.

– Haklı olduğunuzu düşünüyorsanız sonuna gidin.

– Kimse size ziyan veremez.

Ümran Pınar, bunun üzerine teşekkür etti lakin ısrarla ayrılmak istediğini söyledi. ‘Dilekçe verip gideceğim’ dedi. ‘Ben nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sorduğumda ‘Doğuya göndermesinler’ yanıtını verdi. Kelamım netti;

– Ne bu türlü bir irade var ne de buna müsaade veririz.

Ümran Pınar, çocuğu üzerine yemin ederek konuşsun, diyalog bundan farklıysa MKYK üyeliği ve siyaseti bırakırım.

Gövden alma kararını basından öğrendim. Lideri aradım, ‘benim teşebbüsüm olmadı’ dedi. Yetinmedim. Orman bölge ve vilayet müdürlerini aradım, ‘başkanın bir talebi oldu mu?’ diye sordum, ‘hayır’ dediler. ‘Niye misyondan aldınız’ dediğimde yanıtları ‘kurum içi tasarruf’ oldu.

Bu ortada taş ocağının yeri makilik/kayalık, kesmek isteseniz bile tek bir ağaç yok. Lider Vural, ‘kesilmiş tek ağaç gösterin misyonu bırakırım’ diyor. Belediyenin taş ocağı ruhsatı var, ihtilaflı yer Karayolları’nın, onunla ilgili de Orman’ın tutanağı var. Özetle bu türlü.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.