Salatalığı Bu türlü Kullanırsanız Kırışıklıkların Canına Okur Yaşlılığın Önüne Geçer! İşte Hiç Bilmediğiniz Salatalık Detoksu

Bu sebzeyi kolay bir mesken bahçesinde bile yetiştirmek çok kolaydır. Salatalık bedenimiz için sahiden sağlıklı ve yararlı olarak hayatımızda yerini alıyor. Yalnızca az kalorili olacağı için değil, tıpkı vakitte içerdiği lifler bağırsağa yardımcı olacağı ve tokluk hissini artıracağı için de daima tüketebiliriz.

BU FORMÜL SAYESİNDE YAŞLANMAYA KARŞI KOYACAKSINIZ!

Salatalık bir sıhhat zerzevatı olarak bilinir. Lakin her daim güzelliğimize de katkı sağlayabileceğini unutmayalım. Bu zerzevat her vakit göz altı torbalarını ve koyu halkaları söndürmek için doğal bir deva olarak kullanılmıştır. Yalnızca iki dilim kesin, göz kapaklarına yerleştirin ve yaklaşık 15 dakika bekleyin. Bu mühletin sonunda kendimizi daha taze ve sönük hissedeceğiz. Lakin yorgunlukla uğraş etmek için salatalık dilimleri de kullanabiliriz. Bu durumda kullanmadan evvel dondurucuda soğumaya bırakın ve akabinde göz kapaklarının üzerine yerleştirin.

YORGUN VE ŞİŞKİNLİK YAŞAYAN GÖZLERE CANLILIK KAZANDIRIYOR

Salatalık, koyu halkalar ve kabarık gözlere ek olarak, bu biçimde kullanıldığında yüz ve boyun kırışıklıklarını da düzeltebilir.

Salatalığın, şiş gözleri söndürmek ve yorgun olanlara canlılık kazandırmak için her vakit büyüklerimizin uyguladığı geçerli bir doğal ilaç olarak görüldüğünü anladık. Fakat herkes salatalığın tıpkı vakitte cildin bir müttefiki olacağını bilmiyor. Özellikleri sayesinde yaşlanma belirtilerini hafifletmeye ve parlaklık vermeye yardımcı olabilir. Bu sebzemizle hakikaten harikulâde yüz maskeleri oluşturabiliriz hem de çok kısa müddet içerisinde.

SALATA İLE EN TESİRLİ MASKE NASIL YAPILIR?

Aslında bugün yapması çok kolay bir maske önermek istiyoruz. Yalnızca salatalığı soyun ve modüllere ayırın. Bir mutfak mikseri yardımıyla karıştırarak sulu bir püre elde edin ve temizlenmiş yüz ve boyun bölgesine uygulayın. 15 dakika açık bırakıyoruz. Bu müddetin sonunda soğuk suyla durulayın ve yumuşak bir havluyla yüzünüzü nazikçe kurulayın. Kolay maskemize birkaç çay kaşığı bal da ekleyebiliriz. Bu eser cildi besleme ve çatlamayı tedbire vazifesine sahip olacaktır. Bu nedenle, koyu halkalar ve kabarık gözlere ek olarak, salatalık yaşlanma belirtileriyle savaşmamıza da yardımcı olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.