Rusya’da yeni savaş atağı: Emekli obez generali vazifeye çağırdılar

24 Şubat’tan beri Rusya’nın Ukrayna’yı işgali yavaş bir halde ilerlerken, şaşkına çeviren bir tez İngiliz medyasından geldi.

İngiltere’nin çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Star, Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken Kremlin idaresinin cephede yeni bir görevlendirme yaptığını tez etti. Gazete, en son Suriye’de savaşan ve şu an emekli olan Rus general Pavel’in misyona çağrıldığını sav etti.

Gazetenin özel haberinde 67 yaşındaki Pavel’i misyona çağırdığı belirtilirken, emekli askerin beslenme alışkanlığı da ayrıntılarıyla paylaşıldı. Pavel’in günde 5 öğün yemek yediği ve her gün votka içtiği öne sürülürken yaklaşık 128 kilogram tartısında olduğu da belirtildi.

Daily Star’a konuşan bir kaynak, “Putin’in üst seviye ve en âlâ askerleri ya öldürüldü ya da Ukrayna’daki savaşta yaralandı. Hasebiyle şu an, uzun müddettir savaşmamış ikinci sınıf askerleri gönderiyor” dedi. İngiliz medyasına konuşan kaynak bu tezin temelini ise kamuoyu ile paylaşmadı.

İsmini açıklamayan kaynak, General Pavel’in yaklaşık 25 yıl evvel özel harekât ünitesinde çalıştığını ancak şu an Moskova’da emekli hayatı sürdüğünü söyledi.

24 Şubat’tan beri Rusya ile Ukrayna ortasında devam eden savaşta 30 binden fazla Rus askerinin öldüğü ve 100 bin askerin ise yaralandığı varsayım ediliyor.

p:nth-of-type(6)”,”type”:”performPlaceholder”,”relativePos”:”after”}” data-placeholder-placeholder=”” data-response-start=”8237.099999904633″ data-type=”placeholder”>

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.