Rusya: Dnipro’yu yüksek hassasiyetli silahlarla vurduk

Ukrayna ve Rusya ortasında 24 Şubat’ta başlayan savaş tüm şiddetiyle devam ediyor.

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya ile Ukrayna ortasındaki savaşta Rus ordusunun hareketlerine ait başşehir Moskova’da açıklamalarda bulundu.

“2 günde 600 asker kaybettiler”

Rus güçlerinin Ukrayna’daki askeri ögelere yönelik ataklara devam ettiğini belirten Konaşenkov, son 2 günde Ukrayna ordusunun 115. Mekanize Tugayı’nın 600’e kadar askerini kaybettiğini tabir etti.

“Yüksek hassasiyetli silahla vurduk”

Konaşenkov, Mıkolayiv kentinde yaklaşık 200 Ukraynalı asker ve yabancı paralı savaşçı ile 13 askeri teçhizatın yüksek hassasiyetli silahla vurulduğunu aktararak, Dnipro kentinde ‘Toçka-U’ balistik füzeler ile çok namlulu roketatarların tamirat ve kesimlerinin üretildiği Yujnıy Makine Fabrikası’nın (Yuzhmash) tesisleri uzun menzilli yüksek hassasiyetli silahla imha edildi. dedi.

Rus hava ve uzay kuvvetlerinin son 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişkin 4 idare merkezi ile mühimmat deposunu vurduğunu söyleyen Konaşenkov, Rus hava muharebe taktik birlikleri ile füze ve topçu birliklerince de 21 idare merkezi, 5 mühimmat deposu, asker ve askeri teçhizatın yok edildiğini kaydetti.

“14 insansız hava aracı düşürüldü”

Ukrayna ordusuna ilişkin Su-25″ ve 2 “Mig-29” savaş tipi uçağı, “Mi-8” ve “Mi-24tipi helikopterler ile 14 insansız hava aracının düşürüldüğü bilgisini paylaşan Konaşenkov, Donetsk bölgesinde Toçka-U” balistik füze ile 2 “Uragan çok namlulu roketatar topunun ele geçirildiğini lisana getirdi.

Şoygu, “Güney” ve “Merkez” askeri birliklerini denetledi

Öte yandan, Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun Ukrayna’daki savaşta yer alan Güneyve Merkez Rus askeri birliklerini denetlediği bildirildi.

AA’nın haberine nazaran açıklamada,Şoygu, Kiev rejiminin Donbas ve öteki bölgelerdeki yerleşim üniteleri sakinleri ile sivil altyapıya yönelik ataklarını engellemek maksadıyla tüm operasyonel istikametlerde askeri birliklerin aksiyonlarını ileride artırma tarafında talimat verdi. tabirlerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.