PKK’lı Mehdi Mıhçı ile irtibatlı olan bir kişi daha tutuklandı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü takımlarının operasyonu sonucu yakalanan PKK-KCK üyesi Mehdi Mıhçı ile irtibatlı olduğu için gözaltına alınan 4 bireyden 1’i daha tutuklanırken, 3 kişi ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü vazifelileri, PKK-KCK silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüten örgüt mensuplarının İran-Irak-Suriye sonları üzerinden ülkeye giriş yapabileceği, ardından sansasyonel nitelikli aksiyon arayışında olabilecekleri istihbaratına yönelik çalışma başlatmıştı.

PKK/KCK terör örgütünce talimat verilmesi halinde İstanbul’a gelerek eylemsel faaliyette bulunduğu tespit edilen ‘Seydo Botan Gever’ kod isimli Mehdi Mıhçı ve C.A. isimli terörist, polisin Fatih’te yaptığı baskınla 7 Ağustos günü uydurma kimlikle yakalanmıştı. Operasyonun devamında ise polis grupları Güngören’de E.K. ve M.K. isimli iki terörist daha yakalayarak gözaltına almıştı.

Emniyete götürülen Mehdi Mıhçı, 11 Ağustos günü tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Operasyonda gözaltına alınan 4 kuşkulu emniyette süreçleri tamamlanan adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden M.K. de çıkarıldığı hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilirken, öbür 3 kuşkulu ise isimli denetim kaidesiyle hür bırakıldı. (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.