Nazmi Arıkan ve sürücüsünün öldürülmesiyle ilgili sıcak gelişme!

Gelibolu’ya getirilen şüphelinin İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki sorgusunun sürdüğü bildirildi.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları Kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, beraberinde sürücüsü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları dün, öğlen saatlerine kadar Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamayınca denetim için çiftlik konutuna giren çalışanlar, Arıkan ile sürücüsü Eker’in kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. İhbar üzerine çiftliğe savcı, jandarma ve sıhhat takımları sevk edildi. Gelen sıhhat grubunun yaptığı denetimde, Arıkan ve Eker’in çok sayıda bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi.

SALONDA ÖLDÜRÜLDÜLER

Çifte cinayetle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında birtakım bilgilere de ulaşıldı. Bayram müddetince çiftlik konutunda kalan Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in cansız vücutlarının meskenin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu tabir edildi. Arıkan’ın salı gecesi son olarak çiftlikte misyon yapan veteriner ile saat 23.00’e kadar birlikte olduğu ve gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından sonra ise Arıkan ve sürücüsüne ulaşılamadığı ortaya çıktı.

1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Soruşturma kapsamında, Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) tarafından 1 kişi İstanbul’da yakalanarak gözaltına alındı. Sabaha karşı Gelibolu İlçe Jandarma Komutanlığı’na getirilen erkek şüphelinin sorgusunun devam ettiği bildirildi. Öte yandan, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Nazmi Arıkan ile sürücüsü Şerif Eker’in, Mehmet Akif Ersoy Çanakkale Devlet Hastanesi’ndeki yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.