Nam Salan Analist: Bu Altcoinler Derin Düzeltme Görebilir!

Bitcoin ve altcoinler için yaptığı tahminlerle öne çıkan ve son zamanlarda Bluntz ismiyle anılan Smart Contracter, yeni bir yorumunu paylaştı. Bluntz, bazı altcoinler için düzeltme öngördüğünü açıkladı. İşte detaylar…

Bitcoin ve Ethereum için nasıl bir yatırım hamlesi izleniyor?

Twitter’da 222.400 gibi önemli bir takipçi kitlesine sahip olan kripto analisti ve trader Bluntz, fiyatlardaki düşüşün ortasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altcoinlere ilişkin tahminlerini paylaştı. Bluntz daha önce BTC’nin saatler içinde yeni bir 2023 zirvesine ulaşacağını tahmin etmişti, ancak tahmin gerçekleşmedi. Bitcoin şu anda geçtiğimiz hafta yüzde 8 düşüşle 28.079 dolardan işlem görüyor ve analist önceki tahmininin artık geçerli olmadığını kabul ediyor.

ETH ile ilgili olarak Bluntz, 300 günlük aralığa geri döndüğünü ve Ethereum’un son çıkışının bir boğa tuzağı olabileceğini öne sürdüğünü belirtiyor. Açıklamalarına göre trader kayıplara uğradı ve birkaç pozisyonu kapattı, çünkü Ethereum ile kayıpları tutmanın, yeni çıktığı aralığa geri döndüğü için en iyi yatırım hamlesi olmadığına inanıyor. Ethereum şu anda geçtiğimiz hafta yüzde5 düşüşle 1.920 dolardan işlem görüyor.

Analist, altcoinler için düşüş bekliyor: Tersine dönüş sinyali var

Bluntz ayrıca, altcoinlerin trendde bir tersine dönüş sinyali veren düşüş eğilimli başarısızlık modelleri (SFP) sergilediği konusunda uyarıyor. Bazı altcoinlerin geçtiğimiz ay yaşadığı fiyat artışının, ayı piyasası rallileri olarak bilinen makro bir düşüş trendinde meydana gelen kısa vadeli yükselişler olduğuna inanıyor. Bluntz teknik analizinde Elliott Dalga teorisini kullanıyor ve bu kısa süreli yükselişlerin düşüş trendindeki düzeltici üç dalgalı ABC formasyonunun bir parçası olabileceğini düşünüyor; burada B dalgası tipik olarak kısa süreli bir sıçrama ve ardından daha derin bir aşağı yönlü harekettir.

Bluntz, Avalanche’ı (AVAX) haftalık düşüş SFP’leri gösteren bir altcoin olarak tanımladı, ancak daha fazla uyarı işaretinin gelebileceğine inanıyor. Bluntz’a göre geçen ay yaşanan yükselişlerin çoğu B dalgası olabilir ve bu altcoinler için ufukta çok daha derin düşüşler görünüyor olabilir.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Bluntz, Bitcoin’in rallisi, çöküşü ve kısa vadeli fiyat hareketleri hakkında doğru tahminlerde bulunma konusunda geçmişe sahip. Şubat 2021’de bir altcoin çöküşünü doğru bir şekilde tahmin etmiş ve aynı yılın Mart ayında Ethereum’un yaklaşık 1.600 dolara düşeceğini doğru bir şekilde öngörmüştü. Eylül 2021’de, Bitcoin ve Ethereum’un geri çekilmesi hakkında bir başka doğru tahminde daha bulundu. Öngörüleri ve tahminleri kripto topluluğundaki birçok kişi tarafından aranmaya devam ediyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*