MSB, toplumsal medya üzerinden Anneler Günü’nü kutladı

Ulusal Savunma Bakanlığı (MSB), bu Anneler Günü’nde de şehit ve gazilerimizin annelerini unutmadı.

Toplumsal medya hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım ile Bakanlık, başta şehit ve gazilerin anneleri olmak üzere tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı.

Paylaşıma, “Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin anneleri başta olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun. Bütün annelerimize sıhhat, memnunluk ve huzur dolu hoş günler dileriz.” tabirleri not düşüldü.

Paylaşılan görüntüde ise, Türk askerlerinin anneleri ile birlikte olan fotoğraflarına ve operasyonlara ilişkin imgelere yer verildi.

Bakan Akar’dan Anneler Günü iletisi

DHA’nın haberine nazaran, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar da Anneler Günü iletisinde şu sözlere yer verdi:

“Karşılıksız sevginin, sabır, şefkat, fedakarlık üzere insani bedellerin timsali ve birinci öğretmenimiz olan annelerin bu manalı gününü en içten hislerimle kutluyorum. Anneler; hayata gözlerimizi açtığımız andan itibaren bizler için sıcak bir yuva, yaralarımıza merhem, kederlerimize derman, sığınacağımız inançlı bir limandır.“Kıymetli anneler hep baş tacımızdır”

Hayatının her anını çocuklarına vakfeden saygıdeğer annelerimiz; engin müsamahası, sevgi ve merhamet dolu yürekleriyle sağlıklı, huzurlu ve barış dolu bir toplum yaşantısının oluşmasında ve böylece güçlü bir toplum yapısının inşa edilmesinde de kıymetli rol oynamaktadır. Bizler, ‘ana üzere yar olmaz’ diyen ve ‘cennetin anaların ayakları altında’ olduğuna inanan bir kültürün mensuplarıyız. Bu nedenle en yüksek saygıyı ve en derin sevgiyi hak eden değerli anneler ebediyen baş tacımızdır. Bu his ve kanılarla başta şehit ve gazilerimizin anneleri olmak üzere, şu anda karada, denizde ve havada şiddetli arazi ve iklim kaidelerinde kahramanlık ve fedakarlıkla misyon yapan tüm silah ve mesai arkadaşlarımın değerli annelerine şükranlarımı sunuyorum. Ebediyete intikal etmiş tüm annelerimizi de hürmet ve rahmetle anıyorum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.