MHP’li Semih Yalçın’dan vilayet lideri Cihan Kayaalp açıklaması: ‘Teşkilatlarımız içinden bize bu bilgiler geldi’

MHP Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın’ın toplumsal medya hesabından yapılan duyurunun akabinde, feshedilen partisinin Diyarbakır teşkilatının vilayet lideri Cihan Kayaalp, Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmada, gözaltına alınmıştı.

Cihan Kayaalp, Emniyet’teki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece, ‘cinsel istismar’ cürmünden tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

‘SOYLU İLETTİ’ YORUMU YAPILMIŞTI

MHP Genel Lider Yardımcısı Semih Yalçın, mevzuya ait iktidara yakınlığıyla bilinen gazetesi Nagehan Alçı’ya açıklamalarda bulundu.

Yalçın toplumsal medya hesabından yaptığı açıklama ile MHP Diyarbakır vilayet teşkilatının kapatıldığını, binaya kilit vurulduğunu açıklamıştı. Yalçın’ın bu açıklamasından bir gün sonra MHP idaresine yapılan operasyon dikkat çekmişti. Bu olaydan sonra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun operasyonu MHP’ye evvelce ilettiği yorumlarına neden olmuştu.

Yalçın, Kayaalp’e düzenlenen operasyondan bir gün evvel haberdar oldukları argümanlarını reddetti. “Bu büsbütün safsata Nagehan Hanım, bize asla devlet içinden bir bilgi gelmedi. Ben size olayın tamamını anlatayım. Ben fesih açıklaması yapmadan tam 1 hafta evvel şahsen teşkilatlarımız içinden bize bu bilgiler geldi. Bunları yazanlar MHP geleneğini hiç mi bilmiyor? Bizim teşkilat olarak kendi içimizde de bir istihbari yapımız vardır. Çok kuvvetli bir iç teşkilat yapımız vardır. Biz bunları herkesten evvel duyarız” diyen Yalçın, “Bu iftiraları atanlar biraz MHP’yi tanısınlar. Çabucak bu vahim argümanları inceledik. İftira olabilir diye kılı kırk yardık. O yüzden incelememiz biraz sürdü” açıklamasını yaptı.

Yalçın şu sözleri kullandı:

“Genel Liderimiz Devlet Bahçeli’nin bu çeşit olaylarda sıfır tolerans talimatını size iletmiştim. Kendi içimizden de biri olsa bayana ve çocuğa şiddet varsa, en ufak cinsel taciz hele ki cinsel istismar varsa asla affetmiyoruz. MHP’nin duruşu budur Nagehan Hanım. Bizden biri de olsa bayana şiddet ve cinsel istismara bulaşmış bireyleri yargıya teslim etmek bizim insanlık görevimiz. Bu olayda da tezlerin yanlışsız olduğunu tespit edince Sayın Genel Liderimizin kesin buyruğuyla gereğini yaptık. Çabucak fesih sürecini gerçekleştirdik. Sizin de yazınızda belirttiğiniz üzere bu tıp olaylarda hadisenin üstünü örtme uğraşı çok yaşanıyor. Biz asla üstünü örtmedik, bizden biri de olsa hiç kimseyi kayırmadık. MHP’nin duruşu budur Nagehan Hanım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.