Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük iddiaları yayınladı.

Hava sıcaklıkları kuzey ve iç kısımlarda mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyıları ile doğu kısımlarda olağanların üzerinde, öbür yerlerde mevsim normalleri civarında ölçülüyor. Yağış ise yer yer Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde bekleniyor. Yurdun kalanında ise modüllü ve az bulutlu bir hava var.

Peki bugün hava nasıl olacak? 19 Temmuz 2022..

19 Temmuz bugün hava nasıl olacak?

Denizlerde rüzgar çoklukla kuvvetli esiyor. Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de vakit zaman rüzgarın fırtına formunda esmesi bekleniyor. Marmara Bölgesinde hava modüllü bulutlu. Sıcaklık 29-31 derecelerde ölçülüyor. Rüzgarın kuvvetli esmesinden kaynaklanabilecek sıkıntılara karşı önlemli olunmalı. Ege Bölgesinde hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık bölgede en yüksek 35-36 derecelerde ölçülüyor. Ege Bölgesinde de rüzgarın kuvvetli ve vakit zaman fırtına halinde esmesi bekleniyor, yaşanabilecek aksiliklere ve ulaşımda aksamalara karşı dikkatli olunmalı. Akdeniz Bölgesinde güneş çokça görülüyor. Sıcaklık Antalya dolaylarında 40 dereceye ulaştı. Sıcak çarpmalarına ve yaşanabilecek aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. Bölgenin kalanında ise 34 – 36 derecelerde sıcaklık ölçülüyor.

İç Anadolu Bölgesinde hava kesimli ve az bulutlu. Sıcaklık Ankara ve Eskişehir’de 27, Kayseri’de 29, Sivas’ta 25 derece ölçülüyor. Çarşamba günü hava durumunu koruyor, sıcaklıklar ise yer yer birkaç derece geriliyor. Karadeniz Bölgesinde hava çok bulutlu ve yağışlı. Bölgenin doğu kısımlarında bu yağışların kuvvetli halde olması bekleniyor. Yaşanabilecek ani sel ve su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı önlemli olunmalı.

Doğu Anadolu’nun kuzey kesitlerinde dar bir alanda yağış bekleniyor. Bölgenin kalanında ise kesimli bulutlu ve güneşli bir hava görülüyor. Sıcaklık kuzey kısımlarda 31, batı ve güneyinde ise 34-35 derece ölçülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde güneş çokça görülüyor. Sıcaklık 38-39 derecelerde ölçülüyor. Diyarbakır-Şanlıurfa dolaylarında ise 41 derecelere çıkıyor. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.