Liseli Gamze’nin vefatıyla ilgili davada isimli tıp raporu beklenecek

Ankara’da 17 yaşındaki Gamze Açar’ın vefatıyla ilgili davada isimli tıp raporu beklenmesine karar verildi.

Gamze Açar, 7 Kasım 2020’de internette gördüğü iş ilanı üzerine İstek Doğan ile irtibata geçip, iş görüşmesi için Kızılcahamam ilçesinde, odaları devre mülk olarak kiralanan termal otele gitti.

Açar, birebir gün sabaha karşı, kaldığı 5’inci kattaki odanın balkonundan düşerek hayatını kaybetti.

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında, Gamze Açar’ın otelde görüştüğü ve kendilerini devre mülk şirketi çalışanları olarak tanıtan 5 bireyden İstek Doğan, Mehmet Doğan, Mustafa Emre Demiral ve Emre Eker tutuklandı, Hüseyin Emre Gürgen ise isimli denetim kaidesiyle özgür bırakıldı.

Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen bir evvelki duruşmada, tutuklu sanıklardan Mehmet Doğan ve Emre Eker isimli denetim koşuluyla tahliye edildi.

Ankara Batı Adliyesi 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklar İstek Doğan ve Mustafa Emre Demiral ile tutuksuz sanıklar Mehmet Doğan, Emre Eker ve Hüseyin Emre Gürgen Ses ve İmajlı Bilişim Sistemi ile katılırken, taraf avukatları ile Gamze Açar’ın anne ve babası duruşmada hazır bulundu.

TAHLİYE TALEBİ

Mahkemede savunmasını yapan tutuklu sanık İstek Doğan, hatasız olduğunu belirterek, “Mahkemede talep ettiğimiz hiçbir kanıt toplanmamıştır. Bunun sebebini anlamış değilim. Beraatımı ve tahliyemi talep etmekteyim” dedi.

“HATALARIMDAN DERS ÇIKARDIM”

Tutuklu sanık Mustafa Emre Demiral ise, başka tutuklu sanık Rıza’yı olaydan çok kısa mühlet evvel tanıdığını söz ederek, “Bizim Rıza’yla 2 saat oturmuşluğumuz var. Ben kusurlarımdan ders çıkardım. Ben hiç bir halde yanılgı yapmadım, hata işlemedim. Tahliyemi talep ediyorum” diye konuştu.

RAPOR BEKLENECEK

Tutuksuz sanıklar ise beraatlarını talep etti. Tutuklu sanık avukatları da müvekkillerinin tahliyesini talep etti.

Avukat beyanlarının akabinde orta kararını açıklayan mahkeme, isimli tıp kurumundan maktülün bedeninde oluşan kırık ve ekimoz morluklarının düşme anına mı yoksa öncesine mi ilişkin olduğu, öncesine ilişkin ise ne kadar müddet öncesine ilişkin olduğuna ait daha evvel talep edilen raporun beklenmesi ve durumuyla ilgili kuruma yazı yazılması kararlaştırıldı.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verilerek duruşma ertelendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.