Kumburgaz’da otobüs durağına giren şoför ile ilgili çarpıcı ayrıntı

Kumburgaz D-100 karayolunda durağa girerek 3 öğrencinin vefatına neden olan şoför Samet Tüfekçiler gözaltına alındı. Tüfekçiler’in ehliyetine alkollü araç kullandığı gerekçesiyle el konulduğu, kaza günü ehliyetinin olmadığı ortaya çıktı.

Kumburgaz D-100 karayolu üzerinde dün saat 16.00’da Samet Tüfekçiler, kullandığı arabanın direksiyon hakimiyetini kaybederek çoğunluğu öğrenci çok sayıda kişinin beklediği otobüs durağına girdi.

Araba çarpmanın tesiriyle takla atarak durdu. Kazayı gören etraftaki vatandaşlar durumu polise ve sıhhat gruplarına bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sıhhat grupları yaralıları en yakın hastanelere kaldırırken kazada 3 öğrenci hayatını kaybetti. Ortalarında araç şoförü Samet Tüfekçiler’in de bulunduğu 15 kişi ise yaralandı.

DAHA EVVEL ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMIŞ

Kazanın akabinde hastanedeki tedavisi tamamlanan şoför Samet Tüfekçiler polis takımlarınca gözaltına alındı. Tabiri için Büyükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Tüfekçiler’in daha evvel alkollü araç kullandığı için ehliyetine el konulduğu, kaza günü ehliyetsiz olduğu ortaya çıktı. Tüfekçiler’in kaza sırasında ise alkollü olmadığı kaydedildi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.