Kritik Bitcoin Seviyelerini Bildi: Sıradaki Seviyeler Bunlar!

Mayıs 2021’deki çöküşü doğru bir şekilde bilmesiyle tanınan ve yakından takip edilen bir kripto para birimi analisti, Bitcoin (BTC)’in tüm zamanların en yüksek seviyelerini izlemesi için gerçekçi bir fiyat yolu belirledi. İşte detaylar…

Analist, Bitcoin için sıradaki seviyeleri paylaştı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere çeşitli fiyat hareketlerini doğru tahmin etmesiyle gündeme gelen Dave the Wave, Twitter’daki 105.000 takipçisine, 2023’ün sonunda 70.000 dolar seviyesini kırmadan önce Bitcoin’in önümüzdeki bir yıl boyunca ortalıkta dolanacağı potansiyel bir senaryo öngördüğünü söylüyor. Bitcoin’in ileriye gittiğini, böyle bir seviyenin görülmesinin kendisini şaşırtmayacağını ifade ediyor.

Dave the Wave, grafiğine dayanarak, BTC’nin 2024 yılının Mayıs veya Haziran aylarında, yani yaklaşık iki yıl sonra 200.000 dolar civarında bir döngü zirvesine ulaşabileceğine inanıyor. Yakın vadede, kıdemli kripto analisti, Bitcoin’in şu anda bir dip oluşturmak için çalıştığını söylüyor. Dave the Wave, BTC’nin mevcut fiyat hareketini, Bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalamadan sıçramadan önce azalan bir üçgen modelinden ayrıldığı 2018 ile karşılaştırıyor. Karşılaştırmaya göre, BTC çoktan dibe vurma ve destek bulma sürecinde olabilir. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

Grafikten uzaklaşmaya ve haftalık Bitcoin fiyat hareketi gibi şeylere bakmanıza yardımcı oluyor. Karşılaştırma her şey değildir, ama hiçbir şey de değildir. Geçmesi gereken bir şey…

MACD göstergesi nelere işaret ediyor?

Dave the Wave, aylık grafikte hareketli ortalama yakınsama sapmasını (MACD) de takip ediyor. Kripto analistine göre, trend dönüşlerini tespit etmek için kullanılan MACD, ay sonuna kadar bir destek alanına ulaşabilir. Buna ek olarak BTC, 2014 ve 2018 ayı piyasalarında Bitcoin’in dibe vurduğu bir alan olan 0.382’lik kilit Fibonacci seviyesinin üzerinde işlem görüyor. Son yedi günde çoğunlukla yatay işlem gören Bitcoin, yazım sırasında 30.000 doların biraz üzerinden işlem görüyor. Analist, aşağıdaki ifadeleri kullanıyor:

*Bu metrik* temelinde, aylık MACD’nin logaritmik versiyonunda, Bitcoin düşük seviyesi oldukça iyi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.