Kılıçdaroğlu’nun ‘hanım kızımız’ kelamına dava

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın özel tercümanı Fatima Gülhan Kavakcı Abushanab, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusundu bulundu. Münasebet ise Kılıçdaroğlu’nun kendisini hakkındaki kelamları.

Kılıçdaroğlu, bir mühlet evvel yaptığı Twitter paylaşımlarında “Erdoğan ne vakit diplomatik görüşmelerde mütercim olarak yanına o hanım kızımızı aldıysa, ya milyonlarca kaçak sığınmacı ülkemize girdi ya da bedeli milletimize çok yüksek olan kontratlara imza attırdılar” tabirlerini kullanmıştı.

Eski AK Parti Milletvekili ve Malezya Büyükleçisi Merve Kavakçı’nın kızı olan Gülhan Kavakçı, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verilen hata duyurusu dilekçesinde kişilik haklarına hakaret edildiğini söyledi. Kavakçı, tehdit, nefret ve ayrımcılık, kamu görevlisine hakaret hatalarında soruşturma açılması talep edildi.

Kılıçdaroğlu hakkında kabahat duyurusunda bulunulmasına CHP’den reaksiyon geldi.

Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ‘hanım kızımız’ sözünün Anadolu’da kullanılan bir tabir olduğunu söyledi.

Öztrak, ”Erdoğan’ın Biden ile yaptığı görüşme, bir aile içi çay sohbeti değildir. Devletler ortası, resmi bir görüşmedir. Bu görüşmenin tutanakları devletin resmi arşivine girmelidir. Biz bunun peşini bırakmayacağız. İş başına geliyoruz. Gelir gelmez bu tutanaklara bakacağız” açıklamasında da bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.