Kazımcan Karataş: Mayıslar bizim olacak

Galatsaray’ın geçtiğimiz günlerde Altay’dan renklerine bağladığı ve Beşiktaş’ın da ağır ilgi gösterdiği 19 yaşındaki Kazımcan Karataş kulüp televizyonuna açıklamarda bulundu.

Genç oyuncu yaptığı açıklamada, “Galatasaray’ın teklifinde heyecanlandım. Transfer sürecimde Ümit Ulusal Takım’daydım ve döndüğümde teklif olduğunu söylediler. Okan Hoca ile konuştuğumda bana Galatasaray’ın büyüklüğünden bahsetti. İnşallah uzun yıllar bu formayı giymek istiyorum. Avrupa’da ve Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istiyorum.” dedi.

Şampiyonlar Ligi’ni istiyor

Galatasaray’ın UEFA Kupası’nı kaldırdığı yıl ile ilgili konuşan Kazımcan, “Ben 2003 doğumluyum. Ailemin birden fazla Galatasaraylıydı. 2000’i bana daima anlatıyorlardı. Hayalim gerçek oldu. İnşallah ben de Galatasaray ile Şampiyonlar Ligi’ni kazanırım. Futbola Altay altyapısında seçildim. Oradan da A Gruba yükseldim. Benim için çok büyük bir başlangıç oldu ve buraya geldim.” sözlerini kullandı.

“İdmanlarımız baya zorlu”

En âlâ halde yeni döneme hazırlandıklarını söyleyen genç sol bek, “Mustafa Denizli ile çalıştığımda kendimi futbolcu üzere hissettim. Hoş deneyimlerinden her vakit bana katkısı oldu. Okan Hocadan da çok şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Umarım bizim için uygun bir dönem geçer. Antrenmanlarımız baya güçlü. Sistemli bir hayatımız vardı. Alışmıştık. Çok ağır geçti fakat eğlendiğimiz vakitler da oldu. En yeterli halde yeni döneme hazırlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

“İnşallah A Ulusal Kadroya da seçilirim”

Galatasaray’a imza atmak için Florya’ya gittiğinde tüylerinin diken diken olduğunu belirten Kazımcan şu tabirleri kullandı: “Tüylerim diken diken oldu. İmzaya gittiğimde de güya tüm taraftarlarımız ordaymış üzere hissettim. Taraftarlar karşısında birinci maçıma çıktım. Bu benim için gurur vericiydi. Umarım bütünleşip daha düzgün başarılara imza atarız. Ülkemizi en uygun biçimde temsil etmemiz gerekiyor. Ulusal grupta oynamak herkese nasip olmuyor. Bunun şuurundayız. Artık Galatasaray forması ile ulusal gruba gideceğim. Bunun bir gururu var üzerimde. İnşallah A Ulusal Ekibe da seçilirim.”

“Umarım bu yıl şampiyonlukla biter”

Takımdaki deneyimli oyunculardan çok fazla şey öğrendiğini söyleyen Genç oyuncu, “Bu sene deneyimli isimlerle tıpkı alana çıktım. Saha içi olduğu kadar saha dışında da samimiyetlerimiz artıyor. Nando’dan çok şey öğreneceğim. Ondan çok fazla şey öğreniyorum. Her gün çok çalışıyor. Aanholt da birebir biçimde. Umarım bu yıl şampiyonlukla biter.” dedi.

“Umarım mayıslar bizim olur”

Kazımcan Karataş son olarak, “Sezona güzel başlamak istiyoruz. Geçen dönemi unutmamız lazım. Şampiyon olmak için elimizden geleni yapacağız. Bunun şuurundayız. Biz Galatasaray’ız. Umarım mayıslar bizim olur. Gittiğimiz her yerde konutumuzda üzere hissediyoruz. Avusturya’da da tıpkı formda. Bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Biz onlar için savaşacağız. Bizi asla yalnız bırakmasınlar. Hoş bir dönem geçirelim.” diyerek kelamlarını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.