Jorge Jesus: ‘Turu geçmek için kâfi kapasiteye sahibiz’

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Dinamo Kiev ile 0-0 berabere biten maç sonrası konuştu.

İşte Portekizli teknik adamın kelamları…

Defansif manada çok uygun organize olduk. Rakibimin 1 tane bile önemli konumu yoktu. Biz 2-3 konum yakaladık lakin atamadık. Bugün tek eksik ofanstaki kaliteydi.

“RÖVANŞTA ATMOSFER ÖNEMLİ”

Taraftarlarımızın ikinci maçta vereceği dayanak çok değerli olacak. Kuracakları atmosfer, rakip üzerinde ruhsal baskı oluşturacak.Buradan beraberlikle ayrılıyoruz diye tıp bitmedi. Bu iki basamaklı bir çeşit. Birinci maç bitti, ikinci maçta çeşidi geçmek istiyoruz.

TRANSFER SÖZLERİ

Şu anda transferi düşünmeye gerek yok. 27’sinde bu rakibe karşı ikinci bir maç var. Şu an elimizdeki mevcut oyuncular, tipi geçmek için kâfi kalite ve kapasiteye sahip. 5 haftadır bunun için çalışıyoruz. İkinci maçta oynayamayacak oyuncular için konuşmaya gerek yok.

Maç tam da beklediğimiz üzere geçti. Büsbütün istikrarlı bir maçtı. Deneyimli bir ekibe karşı oynadık. Onlar Fenerbahçe’nin yanılgı yapmasını beklediler. 95 dakika boyunca daha uygun olan kadro bizdik. Dinamo’nun 1 tane bile kaleyi bulan şutu yoktu. Bizim tehlikeli 5-6 şutumuz vardı. İkinci maçta tipi geçmek için kâfi kapasiteye sahibiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.