İçişleri Bakanlığı duyurdu! Türkiye genelinde dev operasyon

Terör örgütlerine yönelik olarak Türkiye genelinde, birçok vilayet jandarma komutanlığının iştirakiyle operasyonlar düzenlendi. İçişleri Bakanlığı, operasyonlarda toplamda 50 vilayette 114 şüphelinin yakalandığını bildirdi. 

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

İlkbahar-Yaz periyodunun gelmesiyle birlikte hareket arayışlarını artıran ve ülkemize eleman, silah ve patlayıcı husus transfer uğraşlarını ağırlaştıran PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütü ile dini istismar eden DEAŞ ve FETÖ-Fettullahçı Terör Örgütlerine yönelik ülke genelinde, Antalya, Balıkesir, Diyarbakır, Edirne, Hakkari, İstanbul, Kilis, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muş ve Van Vilayet Jandarma Komutanlıkları tarafından, 13- 20 Mayıs 2022 tarihleri ortasında, eş vakitli olarak geniş kapsamlı operasyonlar icra edildi.

Bu kapsamda; PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ-Fettullahçı Terör Örgütlerinin üyelerine, işbirlikçilerine ve finans kaynaklarına yönelik 16 farklı operasyon gerçekleştirildi.

– PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütüne yönelik Muş, Mardin, Mersin, Edirne, Hakkari, Antalya, Diyarbakır ve Van merkezli 14 vilayetteki 8 başka operasyonda 46 kuşkulu,

– FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik Balıkesir, Konya, Edirne ve Kilis merkezli 25 vilayetteki 4 farklı operasyonda 49 kuşkulu,

– DEAŞ terör örgütüne yönelik Kocaeli, Van ve İstanbul merkezli 12 vilayetteki 4 farklı operasyonda 19 kuşkulu olmak üzere, toplamda 50 vilayette 114 kuşkulu yakalandı. 

Yapılan operasyonlarda 3 adet ateşli silah ve bunlara ilişkin mühimmat, 2 adet gece görüş dürbünü ile çok sayıda örgütsel doküman ve dijital gereç ele geçirildi.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.