Gustavo Henrique ile yollar ayrılıyor!

Kim Min Jae’nin Napoli’ye satılmasının akabinde teknik direktör Jorge Jesus’un talebi doğrultusunda Flamengo’dan transfer edilen Gustavo Henrique gösterdiği performansla hayal kırıklığı yarattı.

Ümraniyespor ve Kasımpaşa maçlarında misyon yaptıktan sonra Portekizli hoca tarafından Austria Wien ve Adana Demirspor karşısında kesik yiyen Brezilyalı stoper ile ilgili şok bir kararın kapıda olduğu konuşuluyor.

Takvim’in haberine nazaran, Fenerbahçe yönetimi, performansıyla Jesus’u da hayal kırıklığına uğratan Brezilyalı stoperle yollarını ayırmayı önemli biçimde düşünüyor.

Gustavo Henrique 1.4 milyon Euro karşılığında Flamengo’dan dönem sonuna kadar kiralanırken, yapılan kontratta mecburî opsiyon unsurunun de olduğu tez edilmişti. İdarenin Brezilyalı yıldızın mukavelesini feshetme ve lisans çıkarmama da dahil olmak üzere birçok farklı seçeneği masaya yatırdığı gelen bilgiler ortasında. Fenerbahçe geçtiğimiz dönem başında da bonservisi elinde olan Steven Caulker’ı transfer etmiş fakat kısa bir müddet sonra misyona gelen Vitor Pereira’nın talebi sonrası İngiliz stoper Gaziantep FK’ya kiralanmıştı. Sarı-Lacivertli idare, Gustavo ekipte kalsa dahi kesinlikle 8 Eylül’e kadar yabancı bir stoperle takımını destek etmeyi planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.