FETÖ’nün mülkiye imamı itirafçı oldu: 56 vali ve kaymakamın ismini verdi

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün vali, vali yardımcıları ve kaymakamlardan sorumlu mülkiye yapılanması mahrem imamı A.Y, devletin kılcal damarlarına kadar nasıl sinsice girdiklerini detaylarıyla anlattı. Faal pişmanlıktan yararlanan mahrem imam, 56 vali, vali yardımcısı ve kaymakamı da fotoğraflarından tek tek teşhis ederek bu bireylerin örgüt içindeki pozisyonları ve faaliyetleri hakkında detaylı bilgiler verdi.

Düzce’de yakalanan FETÖ mahrem imamı A.Y, Tik Tok, Tango, Viber, Cower Me, Kakao Talk uygulamalarını örgütün etkin biçimde kullandığını belirterek, “Sohbet toplantıları Cower Me üzerinden sağlanıyordu. Her vali yardımcısına ve kaymakama üç ayda bir sıra geliyordu.” dedi.

Toplantıların 15 günde bir de kendi konutunda gerçekleştiğini söyleyen A.Y., “Kızılcahamam’daki Asya Termal tatil yerinde toplanıyorduk.

Mülki yönetim amirleri maaşlarının her ay yüzde 10’unu örgüte aktarıyordu. Her yıl mülkiyeliler kararnamesi çıktığında bu kararnamenin çıktısını alıp hizmetten (FETÖ) olanların üzerlerini işaretleyip gittikleri vilayet ve ilçelerdeki mahrem imamlarla irtibatlandırıyorduk” dedi.

“ÖRGÜTE BAĞLI HER VALİ VE KAYMAKAMA BYLOCK YÜKLÜ TABLET VERDİK” 

Güneydoğu’daki toplantıların bölgedeki terör şartları ve kaideleri dikkate alınarak ve dikkat çekmemek için eşli yapıldığını belirten A.Y., “Her kaymakama ve valiye kesinlikle örgütün demirbaşı olan ByLock yüklü birer tablet verir, haberleşmeyi buradan sağlardık. Tayini çıkan mülki amir gideceği vakit tıpkı zimmet üzere tableti bana getirir teslim eder, ben de onun yerine gelen şahsa zimmet yapardım. Tabletlerin katiyetle konuttan dışarı çıkarılmaması, bilhassa resmi makama götürülmemesi talimatını verirdik” tabirlerini kullandı.

“BYLOCK ÖNCESİ COWER ME BYLOCK SONRASI TANGO’YU KULLANDIK”

A.Y., “2016 Şubat ayından itibaren ByLock kullanımına güvenlik nedeniyle son verip görüşmeleri yüz yüze yapmaya başladık. ByLock öncesi Cower Me, ByLock sonrası Tango programını kullandık” dedi.

“İMAMLARDA DA VALİ, KAYMAKAM ÜZERE TAYİN SİSTEMİ VARDI”

Küçük ilçelerde toplumun dikkatini çekmemek için kaymakam ve vali yardımcılarıyla ekseriyetle park halinde özel araba içinde tenha bir yerde görüşme yaptıklarını belirten mülkiye imamı A.Y., itiraflarının devamında şunları söyledi:

*Bizde de vali ve kaymakamlar üzere tayin periyodu vardı. Benim tayinim batıdan doğuya çıkınca sohbet grubumda olan vali yardımcısı ve kaymakamları, benim yerime atanan ağabeye devrettim. Batıdaki sohbetler kaymakamlıkların resmi konutunda yapılıyordu.

*Karabük Vali Yardımcısı A. C.’a ByLock yüklü tablet verdim ve görüşleri buradan sağlıyorduk. Kaymakamlar tayin periyodunda bizimle istişare etmeden tercih yapmazlardı.

*Doğu’da vazife mühleti dolanların çoklukla tayin isteyip gitmelerini öneriyorduk. Tercihlerini de bir arada yapardık.

“ÇOK PİŞMANIM FAKAT FETÖCÜLER HALA DEVLET İÇİNDE”

Vakit gazetesi kapatılınca Bugün, Meydan, Yeni Hayat, Yarına Bakış üzere gazetelere zarurî abonelik yaptıklarını, parasını kaymakamlardan peşin aldıklarını belirten mahrem imam A.Y., örgütün denetimli davrandığını şu sözlerle anlattı:

* Bilhassa devlet kurumlarındaki yolsuzlukları takip edip AKP’yle ilgili bahisleri anında üst sorumluya iletiyorduk.

*7 kişilik vali, kaymakam sohbet kümeleri 2’ye indirildi, hatta teğe bir tek kişilik sohbet kümesi oluşturuldu.

* Mülki Yönetim Amirlerinin çocuklarını FETÖ’nün eğitim kurumlarına göndermesini örgüt yasakladı.

*Bizim üzere mahrem yapıda olanların da kaymakam ve valilerle olan irtibatı deşifre olmasın diye tedbir aldık.

*Daha evvel özel aracımla kaymakamlık lojmanlarına gidiyordum, bu talimattan sonra daima araç kiralayıp farklı farklı araçlarla dikkat çekmemek için görüşmeler yapıyorduk.

*Amacımız hizmetten olan Mülki Yönetim Amirlerinin FETÖ’yle iltisaklı olmadıklarını sağlamaktı.

* Kızılcahahamam’da çoklukla ABD’den gelen Fetullah Gülen’in değerli talimatları okunurdu, akabinde Bam teli isimli Gülen’in vaazlarını dinlerdik. Toplanan paraları ve kıymetli raporları internet kontağı olmayan şahsî bilgisayarımıza kaydediyorduk.

*Ben çok pişmanım lakin ne yazık ki, hala devletimizin içinde FETÖ ögelerinin olduğunu görüyoruz.

56 MÜLKİ YÖNETİM AMİRİNE İSİMLİ İDARİ SÜREÇ YAPILDI

A.Y’nin fotoğraflarından teşhis ederek haklarında detaylı söz verdiği vali, vali yardımcısı ve kaymakamlardan oluşan 56 kişi hakkında isimli ve idari soruşturma başlatılırken, bunlardan bir kısmının KHK ile ihraç edildikleri, kimilerinin yargılama sonucu FETÖ üyeliğinden cezalandırıldıkları, kimilerinin hala açıkta olduğu, bir kısmının da hala misyonda oldukları belirlendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.