Fenerbahçe stoper için rotasını Brezilya’ya çevirdi

Brezilya basını, stoper transferini hızlandırmak isteyen Fenerbahçe’nin, Flamengo’da forma giyen Gustovo Henrique’nin menajeriyle el sıkıştığını yazdı. Kanarya’nın, bu transfer için Kırmızı-Siyahlılar’a 2.5 milyon Euro teklif ettiği belirtildi.

Sarı-Lacivertliler, Kim Min-jae’nin ayrılacak olması ve Serdar Muhterem’in de beklenmedik sakatlığı sonrası savunmadaki boşluğu doldurmak için çalışmalarına sürat verdi. Fluminense’den Nino için teşebbüslerini sürdüren Fenerbahçe, listesindeki bir öteki isim olan Flamengo’dan Gustavo Henrique konusunda büyük ilerleme kaydetti.

Brezilya’daki O Dia Gazetesi’nin haberine nazaran Sarı-Lacivertliler, Gustavo Henrique’nin menajeriyle evvelki gün görüntü konferans üzerinden bir görüşme gerçekleştirdi. Daha evvel Flamengo’da hocalık yapan Jorge Jesus’un da yakından tanıdığı Henrique’nin maaşı ve mukavele müddeti konusunda ortak noktada buluşulduğu tabir edildi. 

Dönüş yapmaları bekleniyor

Haberde Fenerbahçe’nin, mukavelesi 2023 Aralık ayında sona erecek deneyimli stoper için 2.5 milyon Euro’luk bir bonservis bedelini gözden çıkardığı vurgulandı. Kırmızı-Siyahlılar’ın, birkaç gün içinde bu teklife olumlu ya da olumsuz dönüş yapacağı öne sürüldü. Tecrübeli oyuncunun, Türkiye’de oynamak konusunda istekli olduğu söz edilirken, mutabakatın sağlanması halinde transferin kısa müddette resmiyet kazanacağı belirtiliyor.

Fanatik

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.