Erdoğan: “Muhalefet inanç bilmem ne kurumu kuracakmış”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şu şekildeydi:

“Uzun bir mahzunluk döneminin ardından üç yıl önce Ayasofya’yı yeniden ibadete açmıştık. Hamd olsun o günden beri Ayasofya hep dolu, hep canlı.

Zira uzun bir hasretin ardından bu hasret dolu dolu gideriliyor. Bugün cuma namazımızda, restorasyonu bitmesi ve yeniden hizmet vermeye başlaması vesilesiyle Sultanahmet Camii’mizde eda ettik.

Restorasyonu yapan herkesi tebrik ediyorum. Sultanahmet Camii, İstanbul’un en önemli simgelerinden biridir. Belki de ilkidir. Burası sadece bir cami değildir. Medresesi, çeşmesi ve diğer birimleriyle burası adeta bir külliyedir. Burayı, kuruluşuna uygun şekilde muhafaza etmemiz gerekiyor.

Ata yadigarı eserleri korumak ve yaşatmak bizim görevimizdir.

Muhalefet ne diyor? İktidara gelince Diyanet İşleri Başkanlığı’nı kaldıracaklar, yerine inanç bilmem ne başkanlığı kuracaklarmış.

Kardeşlerim, yuhalamak yetmez. 14 Mayıs’a kadar durmaksızın çalışacağız ve onları siyasi mefta haline getireceğiz. Terör örgütü ile el ele olanlardan başka bir şey beklenebilir mi? 14 Mayıs bunların sonu olmalı.”

Erdoğan, konuşmasından sonra Sultanahmet Camii’nin açılışını yapmak üzere kurdeleyi kesti. Kesim sırasında yanında BBP Başkanı Mustafa Destici, HÜDA-PAR Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve TBMM Başkanı Mustafa Şentop er aldı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir