Emine Şenyaşar’a Anneler Günü ziyareti

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın müdafaa ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti, 426’ncı gününde devam etti.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine nazaran haftasonu adliyenin kapalı olması nedeniyle nöbeti Suruç’taki konutlarında sürdüren aileyi, Anneler Günü münasebetiyle Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi üyeleri ve Harran Üniversitesi öğrencileri ziyaret etti. Gençler, Emine Şenyaşar’ın Anneler Günü’nü çiçeklerle kutladı.

‘TÜM GENÇLERİ BU DİRENİŞİN SESİ OLMAYA DAVET EDİYORUZ’

Ziyarette konuşan HDP Urfa Gençlik Meclisi üyesi Ömer Altun, Emine Şenyaşar şahsında tüm annelerin Anneler Günü’nü kutlayarak, “426 gündür Urfa Adliyesi Binası’nın duvarlarını titreten Şenyaşar ailesinin destansı direnişini Kürt gençleri olarak gözlerimizle şahit oluyoruz. Bugün dünya basını tarafından takip edilen Şenyaşar Ailesi’nin destansı direnişi ne yazık ki yandaş medya tarafından görülmeyip gözardı ediliyor. HDP Genlik Meclisi üyeleri ve Harran Üniversitesi öğrencileri olarak bu direşin sesi olacağımızı bir kere daha belirtmek istiyoruz. Yalnızca Kürt gençleri değil tüm gençleri bu direnişin sesi olmaya davet ediyoruz” dedi.

Aile, toplumsal medya hesaplarında ise Anneler Günü etiketiyle şu bildirisi paylaştı: “Bugün anneler günü. Katledilen ve tutuklu oğlu için adliye önünde hukuksuzluğa meydan okuyan bir anne var. Zulme sessiz kalmayan bütün annelerin #AnnelerGünü kutlu olsun.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.