Çan Belediye Lideri Bülent Öz özgür bırakıldı

Çanakkale’de rüşvet ve irtikap suçlamasıyla gözaltına alınan Çan ilçesinin CHP’li Belediye Lideri Bülent Öz ve firma çalışanı R.A., sevk edildikleri mahkemece isimli denetim koşuluyla hür bırakıldı. Belediye çalışanları Ş.U. ve A.Y. ise savcılıktaki sözlerinin akabinde özgür kaldı. 

Çan Cumhuriyet Başsavcılığı, Ö.E. isimli kişinin şikayeti üzerine Çan Belediyesi’nden ihale alan firma sahiplerinden rüşvet alındığı ve irtikap hatası işlendiği argümanıyla soruşturma başlattı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Kabahatlerle Uğraş Şubesi grupları, soruşturma kapsamında dün sabah Çan Belediye Lideri Bülent Öz ile Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y. ile firma çalışanı R.A.’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki süreçleri sonrasında adliyeye sevk edilen Belediye İnsan Kaynakları Müdürü Ş.U. ve Belediye Mali Hizmetler Müdürü A.Y., savcılıktaki sorgularının akabinde hür bırakıldı.

Çan Belediye Lideri Bülent Öz ve firma çalışanı R.A. ise savcı tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği Belediye Lideri Öz ile R.A.’nın isimli denetim kaidesiyle özgür bırakılmasına karar verdi.

Adliye çıkışında kendisine takviye verenlere bir konuşma yapan Çan Belediye Lideri Bülent Öz, “Gecenin bu saatine kadar burada bizleri bekleyen tüm hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Herkesten Allah razı olsun. İşin sonunda üzerimize atılı mesnetsiz argümanlar çürümüştür. Masumiyetimiz bu saat itibariyle burada kanıtlanmıştır” dedi. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.