Bir garip olay: Öldü sanılan küçük kız, cenazesinde uyandı

Meksika’da öldü sanılan küçük bir kızın cenazesine katılanlar hayatının şokunu yaşadı. Küçük kızın nabzının attığını fark eden ailesi onu tabuttan çıkarıp hastaneye kaldırdı.

İlginç olay Meksika’nın Villa de Ramos kentinde yaşandı. 3 yaşındaki Camila Roxana Martinez Mendoza, mide ağrısı, kusma ve yüksek ateş şikayetleriyle ailesi tarafından hastaneye götürüldü. Burada, hekimler birinci müdahaleyi yapsa da ailesine kızlarını daha kapsamlı bir hastaneye götürmelerini tavsiye etti.

Bunun üzerine anne ve küçük kızı, Salinas de Hidalgo Devlet Hastanesi’nin yolunu tuttu. Burada tabip, 3 yaşındaki Camila’ya ağrı kesici ve ateş düşürücü verip hastaneden taburcu etti. Annesine, kızına bol bol su içirmesini, meyve yedirmesini önerdi.

ANNESİNİ ZORLA UZAKLAŞTIRDILAR

Ancak küçük kız, ilaçlara karşın kusmaya devam etti. Ailesi daha da endişelenirken, bu defa acil servisin yolunu tuttu.

Annesi, “Ona (intravenöz terapi) vermek istediler. Ona oksijen vermeleri uzun sürdü” dedi.  Hemşirelerin kızının damarını bulmakta zahmet çektiğini söyledi.

10 dakika sonra hemşire sonunda damara ulaşmayı başarırken, küçük kızın annesinden ayrıldığı belirtildi. Anne, “Hala bana sarılıyordu, onu zorla alıp götürdüler. ‘Huzur içinde yatmasına müsaade vermelisin’ dediler” dedi.

Annenin, kızından farklı ve kilitli bir odada tutulduğu ortaya çıkarken, buradan kaçan anne kızını görmek istedi lakin bir türlü başaramadı… Saatler sonra ise kendisine kızının su kaybı nedeniyle öldüğü söylendi.

‘HALÜSİNASYON GÖRÜYORSUN’ DEDİLER

Büyük bir hüzün yaşayan aile, sonraki gün cenaze merasimi için bir ortaya geldiğinde hayatlarının şokunu yaşadı. Anne Mendoza, küçük kızının tabutunun penceresinin buğulandığını fark etti. Şok içerisinde durumu yakınlarıyla paylaşırken, ona ‘halüsinasyon’ gördüğü söylendi. Çaresiz anne, onları dinledi, tabutu açmaktan vazgeçti.

Ancak Camila’nın babaannesi küçük kızın gözlerini hareket ettirdiğini söylediğinde her şey bir anda değişti. Bir anda cenaze merasimi karıştı, Çabucak tabutu açan aile, küçük kızlarının nabzının attığını fark etti. Ambulans çağrıldı. Ölmediği anlaşılan küçük kız, acil formda tekrar Salinas de Hidalgo hastanesine götürüldü.

AİLESİ DAVA AÇTI

Hastanedeki hekimlerin tüm uğraşına karşın küçük kız kurtarılamadı. Hastane raporuna nazaran, kız çocuğu beyin ödemi nedeniyle ömrünü yitirmişti. Verilen birinci vefat raporunda sırf sıvı kaybı yazıyordu. İkincisinde beyin ödemi, organ yetmezliği ve yeniden su kaybı yer aldı.

Mendoza ailesi, kızlarını bu hafta kreşe gönderecekti fakat hekimlerin kusuru nedeniyel iki sefer cenaze merasimi düzenlemek zorunda kaldı.

Aile, artık, hastaneye dava açarken, yetkilileri ‘ihmalkarlıkla’ suçladı. Meksika polisi ise sinema üzere olayın araştırıldığını, cesede otopsi yapılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.