Binali Yıldırım’dan Batı’nın iki yüzlülüğüne reaksiyon: Bize düşen suçsuz ve mağdurun yanında olmak

AK Parti Genel Lider Vekili Binali Yıldırım ile Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, her yıl klâsik olarak yapılan 18’inci Memleketler arası Çukurova Yörük Türkmen ve Sanat Şenliği’ne katılmak üzere Adana’ya geldi.

Adana Valiliği’ni ziyaret eden Yıldırım ile Bakan Kirişci’ye, AK Parti Genel Lider Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu eşlik etti. Vali Süleyman Elban, milletvekilleri ve kent protokolünce karşılanan Yıldırım ile Bakan Kirişci, erdem defterini imzaladı.

Yıldırım ve beraberindekiler, Vali Elban ile bir müddet sohbet ettikten sonra sırasıyla Milliyetçi Hareket Partisi ve AK Parti Vilayet Başkanlığı’na geçti.

ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI

Burada açıklamalarda bulunan Yıldırım, Anneler Günü’nü kutlayarak, “Burada da hanımlar ön sıralarda oturuyor. Onlar yalnızca bugün değil, her vakit ön sıralardadır. Onlar, başarılı her erkeğin gerisindedir. Unutmayın, bakan olabilirsiniz, başbakan ve cumhurbaşkanı da olabilirsiniz lakin size bakan bir bayan olmazsa hiçbir şey olamazsınız” diye konuştu.

‘HEYECANIMIZDAN EKSİLEN BİR ŞEY YOK’

Adana’nın, bereketli Çukurova toprakları, Toros Dağları ve üreten insanıyla Türkiye’nin lokomotifi olduğuna vurgu yapan Yıldırım, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Adana, her şeyi hak eden bir ilimiz. Bu nedenle partimiz, Adana’ya iki genel lider yardımcısı ve bir de bakan verdi. Bu çerçevede Vahit Kirişci bakanımızı da tebrik ediyorum. Adana’ya ikinci gelişim. Birinci gelişimde de tıpkı coşku vardı. Bu coşkumuzun, 2023’e kadar artarak devam etmesini istiyorum. Bana bu hususta kelam verin. AK Parti 20 yılı geride bıraktı lakin heyecanımızdan, kararlılığımızdan eksilen bir şey yok. Bugünlerde birlik ve beraberliğimiz geçmişte olmadığı kadar kıymetlidir. Buraya gelmeden evvel Cumhur İttifakı ortağımız, MHP Vilayet Başkanlığı’ndaki arkadaşlarımızla hasbihal ettik. Önümüzde iki kıymetli imtihan var. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan’ı Adana’da rekor oyla yine seçmeye hazır mısınız? Allah’ına kurban Adana. Biz hazırız. Adana hizmet ve gönül belediyeciliğini çok bekledi. 2024’te de inşallah bu büyük başarıyı da yakalayacağız.”

‘BİR ATEŞ SÖNÜYOR, OBURU BAŞLIYOR’

Türkiye’nin, dünyanın en kıymetli ülkesi olduğunu ve bölgede bir teminat misyonu yerine getirdiğini kaydeden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Güneyimizde, kuzeyimizde, doğu ve batımızda bir ateş çemberiyle kuşatılmış durumdayız. Bir ateş sönüyor, oburu başlıyor. Bize düşen bu topraklarda dimdik durmak, güçlü olmak, etrafımızdaki suçsuz ve mağdur insanlara da dayanak olmaktır. Bunun için de var gücümüzle çalışacağız. Kuzeyde Ukrayna ile Rusya ortasındaki sorunda Batı’nın ne kadar iki yüzlü olduğunu gördük. Suriye’de, Irak’ta, Yemen’de ve Libya’da beşerler iç savaşta, iç karışıklıklarda hayatlarını kaybederken sesleri çıkmıyordu. Ateş o tarafa sıçrayınca, nasıl farklı bir tavır içerisine girdiklerini gördük. Biz farklı lisan konuşsak da farklı renkte, kültürde olsak da yardıma koştuk. Hepimiz Allah’ın yarattığı kullarız ve gözlerimizden akan damlaların rengi birebirdir. Nerede bir acı, mağduriyet varsa, Türkiye her vakit farklılık gözetmeksizin insanlığın hizmetinde olmuştur.”

‘PANDEMİDE HEPSİNİN SESİ KESİLDİ’

Kent hastaneleri konusunda eleştirildiklerini hatırlatan Yıldırım, “Pandemi sürecinde yalnızca ülkedeki vatandaşların değil, herkesin yanında olduk. Biz kent hastaneleri inşa ederken zalimce eleştirildik. Pandemi sürecinde hepsinin sesi ve soluğu kesildi. Halka hizmet, halka hizmettir. Biz, ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ şiarıyla hareket ettik. Bizim prensibimiz budur. Yolları böldük, gönülleri ve hayatları birleştirdik. Biz, ‘Yolları böleriz lakin Türkiye’yi böldürtmeyiz’ dedik. Allah’ın müsaadesiyle terörün de kökünü kazıyacağız” diye konuştu.

Yıldırım, beraberindeki heyet ile birlikte Memleketler arası Çukurova Yörük Türkmen ve Sanat Şenliği’nin düzenlendiği Sarıçam ilçesi Mustafalar Mahallesi’ndeki Yörük Ormanı’na gitmek üzere AK Parti Vilayet Başkanlığı binasından ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.