AKP milletvekili adayı turizm vilayet müdürü olarak atandı

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Trabzon Kültür ve Turizm Vilayet Müdürü Ali Ayvazoğlu’nun Ankara Turizm Vilayet Müdürlüğü’ne atanmasının akabinde boş kalan Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü koltuğuna 26 ay sonra AKP’den milletvekili aday adayı olan Tamer Erdoğan atandı.

AKP Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu’nun eşi Trabzon Kültür ve Turizm Vilayet Müdürü Ali Ayvazoğlu’nun 21 Nisan 2020 tarihinde Ankara Turizm Vilayet Müdürlüğü’ne atanmasının akabinde 26 ay vekaleten yürütülen Trabzon Vilayet Müdürlüğü’ne 2018 yılı genel seçimlerinde Mersin’den milletvekili aday adayı olan Kültür Turizm Bakanlığı Tanıtım ve Aktiflik Destekleme Müdürü Tamer Erdoğan atandı. Trabzon’a gelerek birinci olarak çalışma arkadaşları ile toplantı yapan Erdoğan, Vilayet Valisi İsmail Ustaoğlu’nu ziyaret etti.

TAMER ERDOĞAN KİMDİR?

01.07.1975 tarihinde Mersin ilinin, Tarsus ilçesinde dünyaya geldi. İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi, Toplumsal Bilimler Enstitüsü Global Siyaset ve Memleketler arası Alakalar alanında Yüksek Lisans derecesiyle mezun oldu. Bursa Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğünde, Vilayet Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı, Ardından; Bakanlık Merkez Teşkilatı, Tanıtma Genel Müdürlüğü, Bütçe ve İdari İşler Dairesi Başkanlığında, Şube Müdürlüğü Tanıtım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığında, Tanıtım Faaliyetleri Şube Müdürlüğü, İngiltere-Amerika-Asya Pasifik ve Orta Doğu Dairesi Başkanlığında, Şube Müdürü olarak vazife yaptı.

10/02/2015 tarihinde 07 Haziran 2015 seçimleri için 25.Dönem Ak Parti Mersin Milletvekili aday adayı oldu. 1 Kasım 2015 tarihinde yapılan 26.Dönem Mersin Milletvekili aday adaylığı 24 haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği genel seçimlerinde aday olmak için istifa etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.