Adana’da kuşu öldü, veteriner tabibe saldırdı

Adana’da merkez Sarıçam ilçesi Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan veteriner doktor İsa İpek’e ilişkin İpek Veteriner Kliniği’nde meydana gelen olayda kliniğe gelen ve ismi belirlenemeyen 25 yaşlarında bir bayan, muhabbet kuşunun yumurtlama sorunu olduğunu söyleyerek yardım istedi.

Yapılan tedavinin akabinde kuşunu teslim alan kişi, bir müddet sonra muayenehaneye tekrar gelerek hayvanın öldüğünü söyleyip iş yerinin camını kaldırım taşıyla kırdı.

Veterinerin camını kırdı

Akın sonrası bayan uzaklaşırken, yaşadığı olayın şokunu atlatan İsa İpek, polise başvurarak şikayetçi oldu.

Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyerek saldırganın eşkalini belirleyen polis, yakalanması için çalışma başlattı.

“Bugün camını indirdim, yarın seni öldüreceğim”

Emsal durumlarla daha evvel de karşılaştığını söyleyen İpek, “Kadın olduğu için müdahale edemedim. ‘Bugün camını indirdim, yarın seni öldüreceğim’ dedi. İnsanların ve hayvanların sıhhatini koruyan bir meslek icra ediyoruz. Mesleğimize yönelik akınlarda karşı cezalar caydırıcı değil maalesef. Bu da çalışma azmimizi kırıyor. Korkarım daha çok şiddete maruz kalacağız” dedi.

Kimi meslektaşlarıyla olay yerine gelen Adana Veteriner Tabipler Odası Lideri Nihat Köse de, son vakitlerde veteriner kliniklerine yapılan atakların bir örneğini yaşadıklarını söyledi.

Yozgat Sorgun’da, geçen 25 Nisan günü bıçaklı arbedede veteriner doktor Volkan Lale’nin hayatını kaybettiğini hatırlatan Köse, “Bir sıhhat çalışanı ve temel sıhhat hizmetlerinin aktörü olan veteriner tabiplerin bir an evvel sıhhatte şiddet uygulaması kapsamına alınmasını zorunlu görüyoruz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.