3 yeni İstinaf Mahkemesi kuruldu

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 3 vilayette istinaf mahkemesi kurulmasına ait kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını duyurdu.

Adalet Bakanı Bozdağ, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “2016 yılında hayata geçirdiğimiz istinaf mahkemelerine yenilerini ekliyoruz. Denizli, Malatya ve Tekirdağ Bölge Adliye Mahkemeleri kurulmasına ait karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Güzel olsun” tabirlerine yer verildi.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Adalet Bakanlığı kararı ile Yargıçlar ve Savcılar Heyeti’nin olumlu görüşü alınarak Denizli,Malatya ve Tekirdağ vilayetlerinde istinaf mahkemeleri kuruldu.

2016 YILINDA FAALİYETE GEÇTİ 

İstinaf mahkemeleri olarak bilinen Bölge Adliye Mahkemeleri ve Bölge Yönetim Mahkemeleri 2016 yılında faaliyet geçti. Bölge Adliye Mahkemeleri bugüne kadar Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Van vilayetlerinde kurulmuştu. Denizli, Malatya ve Tekirdağ vilayetlerinde kurulan mahkemeler ile Bölge Adliye Mahkemelerinin sayıları 18’e çıkmış oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.